Apple се отказва от проекта за създаване на собствен електромобил

Apple се отказва от проекта за създаване на собствен електромобил

Apple прекратява проекта за създаване на собствен електрически автомобил, съобщи в. The Wall Street Journal. Според източник на вестника на служителите, участващи в проекта (Project Titan), е било съобщено, че компанията прекратява усилията си в тази област, увеличавайки инвестициите в областта на генеративния изкуствен интелект.

Някои от служителите ще бъдат прехвърлени в групата за изкуствен интелект на Apple, но тези, които са работили директно по автомобилния хардуер, вероятно ще бъдат съкратени, казва източникът.

Apple е инвестирала милиарди долари в научноизследователска и развойна дейност (НИРД), докато е работила по електрическия автомобил. Структурата и стратегията на проекта са преразглеждани няколко пъти от стартирането му. Макар че първоначалният план беше да се създаде напълно самоуправляващ се автомобил, с течение на времето компанията смекчи амбициите си, решавайки, че само някои функции могат да бъдат автономни, отбелязва The Wall Street Journal. 

Apple е обмисляла създаването на партньорства с автомобилни компании или директно закупуване на автомобилен производител, но нито една от тези идеи не се е осъществила, твърдят източниците на изданието.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Флорентинският диамант: Съкровището, което беше в неизвестност цял век
На фокус следващите седем дни: Среща на върха за климата и надежди за подновяване на работата на US правителството
Дилемата на Виктор Орбан - руски петрол или благоволението на Тръмп
Валежите продължават и през уикенда
На днешната дата, 8 ноември. Архангеловден
Истинската причина вашият екип да се съпротивлява на промяната
Футболната звезда Роналдо се обяви за по-известен от Тръмп и поиска лична среща с него