Агенцията по заетостта организира графити конкурс

Агенцията по заетостта организира графити конкурс

Агенцията по заетостта организира конкурс за рисуване на графити. Инициативата ще се проведе тази неделя, 20 юли, в бюрото по труда „Възраждане”, гр. София. Партньор на Агенцията по заетостта в това начинание е Сдружението за младежка култура и съвременни изкуства „Радар”.

Събитието ще протече под мотото „Европейска гаранция за младежта”, а темата на конкурса е: „Заетост.bg, не давай заето – бъди зает!

За рисуване ще бъде предоставена фасадната ограда на бюрото по труда „Възраждане”, гр. София. В конкурса могат да се включат младежи на възраст от 18 г. до 29 г.

Конкурсът за графити се организира в подкрепа на младежката заетост. Идеята е Агенцията по заетостта да популяризира предвидените в Националния план за изпълнение на Европейската гаранция за младежта мерки и действия за насърчаване на младите хора към включване в работа или продължаване на образованието.

Събитието е подходящ начин за скъсяване на дистанцията между една държавна институция и българските младежи, които имат възможността да направят своя активен избор за бъдещето си, смятат от Агенциата по заетостта.

Повече подробности за инициативата може да намерите ТУК.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Япония е на първо място по дял на възрастните хора в страните с население над 40 милиона
На днешната дата, 16 септември. Рождениците днес
Тръмп: Възможно е да има разговори между Путин и Зеленски „сравнително скоро“, но те се мразят много
По-малко стачки, но повече участници в трудови спорове в Германия през 2024 г.
Pavilhão Chinês: Китайският павилион, който привлича туристи от цял свят
Хората, страдащи от безсъние, са по-склонни да развият деменция
Световен рекорд: Колекционерска картичка с лика на Меси продадена за 1,5 млн. долара