Всички хотелски рецепции ще се набират с 9
Единният номер за вътрешно набиране на рецепция в хотелите ще е 9. Това стана ясно на среща на 4 май (понеделник) на министър Ангелкова с представители на хотелиерския бизнес, председателя на Съюза на артистите в България Христо Мутафчиев и дигиталния шампион на страната Гергана Паси. Идеята за въвеждането на единен номер е да се улеснят потребителите и да се гарантира бърза реакция при възникване на спешни случаи.
Промяната ще залегне в новата Наредба за категоризация на местата за настаняване и заведенията за хранене и развлечения, която се изготвя от Министерството на туризма и се очаква да влезе в сила до месец, съобщи още министър Ангелкова.
Представителите на бизнеса се обединиха около мнението, че хотелите трябва да започнат веднага да настройват телефонните си централи, за да може единният вътрешен номер 9 да бъде въведен в най-кратки срокове. Това изискване ще е и един от критериите при категоризацията на местата за настаняване след влизането на новата наредба в сила.
Ако практиката с въвеждането на 9 като единен вътрешен номер за връзка с рецепция на хотела се окаже успешна, Министерството ще предложи тя да се превърне и в общоевропейска, заяви още министърът на туризма.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Акциите на минни компании за редкоземни елементи падат след примирието между САЩ и Китай относно митата и износа
Бизнес |Еврокомисарят за енергията Дан Йоргенсен пристига на посещение у нас
ЕС |Цените на петрола се понижават на фона на плановете на ОПЕК за увеличение на добива
Енергетика |Тръмп и Такаичи обещаха нова „златна ера“ в отношенията между САЩ и Япония
Политика |Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
ПР и събития | Advertorial |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Енергетика |Магнитни вълни разкриват тайната на слънчевата корона
Наука и Здраве |Управлението на онлайн бизнес е трудно, но тези 4 неща ще го улеснят
Маркетинг |На днешната дата, 28 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Луксозните марки засилват присъствието си в Китай, за да възстановят потреблението
Бизнес |Екзотични дестинации и все по-дълги пътувания – тенденциите в туризма за следващата година
Общество |Времето: Остава облачно, а на места и с валежи. Жълт код за силен вятър е в сила за 26 области
България |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.