Главчев поиска спешни мерки за справяне с безводието
 
                      Да бъдат взети спешни мерки за справяне с безводието в страната разпореди служебният премиер Димитър Главчев. Той поиска веднага да се съберат експерти от четири министерства - на околната среда и водите, на земеделието и храните, на регионалното развитие и благоустройството и на енергетиката.
Експертите да предложат бързи решения, нареди премиерът, според когото по този начин правителството се стреми да убеди българските граждани, че си е на мястото и функционира.
Над 300 населени места у нас вече са на воден режим. Броят на общините, принудени да въведат мярката продължава да се увеличават. След като миналата седмица Плевен и Ловеч попаднаха в капана на безводието, от днес и в района на Севлиево се въвежда ограничение, предава Нова телевизия.
„Продължителното засушаване и критичното намаляване на водните количества във водоизточниците наложи да въведем режим. Заедно с града, общо 16 населени места в района ще бъдат засегнати. Севлиево е на облекчен режим. Водата ще се спира само през нощта. За по-малките населени места ще има друг график”, обясни в ефира на „Здравей, България” управителят на ВиК Габрово инж. Владимир Василев.
„В момента приключва проект, върху който работим от 3 години. След това в централната градска част мрежата ще бъде на 90% подменена”, обясни Мирослав Банков, представител на общината.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Лидерите раждат ли се, или се създават?
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 31 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Китай потвърди плановете си да изпрати астронавти на Луната до 2030 г.
Любопитно |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Китай потвърди плановете си да изпрати астронавти на Луната до 2030 г.
Любопитно |Лидерите раждат ли се, или се създават?
Лидерство |Белгия и Русия си размениха в социалните мрежи заплахи с унищожение
Свят |На днешната дата, 31 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Как богатите увеличават глобалните вредни емисии, дори когато ги намаляват у дома
Свят |KoHousing променя правилата на имотния пазар
Икономика | Advertorial |Тръмп: Намаляването на американското военно присъствие в Румъния "не е много голямо"
Свят |ADVERTORIAL
 
						Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
 
						Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
 
						 
                 
                			   
              	 
                         
                           
                         
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
	                       
                               
                               
                           
                               
                               
                           
                               
                              
Коментари
Няма въведени кометари.