Александър Пулев: В момента ББР работи като заложна къща на "Продължаваме промяната"

Александър Пулев: В момента ББР работи като заложна къща на Продължаваме промяната

В момента Българската банка за развитие работи като заложна къща на "Продължаваме промяната". За жалост, заложниците са малките и средни предприятия. Това заяви в ефира на bTV служебният министър на иновациите и растежа Александър Пулев. 

По повод кадровите смени в ББР Пулев заяви, че те са се наложили, тъй като е установена липса на качествен капацитет. "Аз дадох жълт картон на хората, които наследих. Протегнах им ръка, исках да си взаимодействаме, исках да покажа приемственост, за да може банката да заработи за малките и средни предприятия и да си изпълнява мандата. В един момент нещата ескалираха до ниво, до което вече не говорим само за оперативна катастрофа, а говорим за едно потенциално криминално деяние", заяви още Пулев.

По думите му, в банката били вкарани хора, които "изглеждат добре чисто на хартия", но нямат оперативен опит в банка за развитие. "Това е една много специализирана държавна структура, която е създадена със специален закон", добави той.

Според Пулев банката е не само на загуба, тя е катастрофирала институция. "Влизат тези нови назначения, започват масова чистка. Над 50 души са притиснати или да си тръгнат сами, или да бъдат уволнени. Нулева приемственост. Следва оперативен крах", на мнение е Пулев.

По думите му банката се овладява по много бърз и агресивен начин. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Тръмп ще обяви национално извънредно положение във Вашингтон
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Кая Калас: Нарушаването на румънското въздушно пространство от руски дронове е неприемливо
Тръмп: Възможно е да има разговори между Путин и Зеленски „сравнително скоро“, но те се мразят много
Галин Цоков: Догодина ще има STEM кабинети във всяко училище
Росен Желязков: Има взети мерки за защита на въздушното ни пространство
Британска военна академия, създадена от Чърчил, спира приема на студенти от Израел