Директор на интернат продаде двама инвалиди за $500 в Киргизстан

Директор на интернат продаде двама инвалиди за $500 в Киргизстан

Прокуратурата на Киргизстан възбуди углавно дело срещу директора на Токмокския психоневрологически дом-интернат №2 за това, че е продала двама инвалиди за 500 долара. За това съобщава пресслужбата на надзорното ведомство.

По данни на следствието в края на октомври директорката е продала за посочената сума на гражданина К. А. и майка му К. Е. двама инвалиди от втора група. Купувачите ги превели на територията на Русия, за да се занимават с просия в подлези и на станциите на московското метро. За да се обезпечи, директорката е подправила разписките с указание, че лицата са предадени на своя роднина от Токмок.

На 28. октомври продадените са излетели заедно с новите си собственици от международното летище „Манас” към Москва. Полицията на московското летище „Домодедово” забелязала две подозрителни лица в неравностойно положение с еднакви дрехи и ги повикала на разговор, в който се изяснили и обстотятелствата около пристигането им в руската столица.

Името на директора, заподозрян за престъплението, не се съобщава официално, но справка показва, че през април на тази длъжност е била назначена Рискул Муратова. Встъпването й в длъжност бе предшествано от корупционен скандал в интерната. Бившето ръководство бе обвинено, че разхищава бюджетни средства и превишава пълномощията си. Директорката е обвинена в търговия с хора и злоупотреба със служебното положение. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: Преговорите са много близо до реален резултат
Управителят на БНБ: Държавата има опора, дори когато политиката е в криза
Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи
Дания недоволства от избора на Тръмп на пратеник, подкрепящ американския суверенитет над Гренландия
Германското министерство на отбраната нарече стратегията за национална сигурност на САЩ „документ за развод“
Типове поведение, които обезсмислят титлата „лидер“
Япония се готви да възобнови дейността на най-голямата атомна електроцентрала в света близо 15 години след Фукушима
Времето: Облачно и мъгливо