Управата на Apple търси кой да замени Стив Джобс

Управата на Apple търси кой да замени Стив Джобс

Членовете на Съвета на директорите на Apple обсъждали заедно със специалисти по подбор на персонала въпроса за замяна на главата на компанията Стив Джобс, който от зимата е в продължителен отпуск по болест. Това съобщава The Wall Street Journal като се позовава на отлично информирани източници.

На срещата не са споменавани конкретни имена. Топ мениджърите коментирали принципно алтернативите за компанията, ако се окаже че Джобс повече не би могъл да я ръководи. Освен него, Съветът на директорите включва още седем души.

Джобс е в отпуск по болест от януари тази година, за поредната терапия в дългогодишната му битка с рака. Оттогава се е появявал два пъти в качеството си на шеф на Apple в публичното пространство – да презентира лично iPad 2 и на откриването на конференцията за разработчици Apple WWDC, където компанията представли iCloud.

Той продължава да участва в обсъждането на стратегически решения на компанията, но оперативните му задължения са поети от заместника му Тим Кук.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Politico: България и още 5 страни от ЕС блокират предложения на ЕК за санкции срещу Израел
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Жителите на София ще могат да следят градския транспорт в реално време
Фон дер Лайен обещала на Тръмп ЕС по-бързо да спре да купува руски петрол и газ
На днешната дата, 17 септември. Вяра, Надежда, Любов. Празник на София
Естония започна строителство на мащабни отбранителни съоръжения до границата с Русия
Зеленски обяви ръст на учителските заплати и студентските стипендии въпреки войната