Макрон има план В и план С за откриването на Олимпийските игри при заплаха

Макрон има план В и план С за откриването на Олимпийските игри при заплаха

Френският президент Еманюел Макрон обяви две алтернативни места, където може да се проведе церемонията по откриването на Летните олимпийски игри в Париж, в случай че има заплаха за сигурността на планираната церемония на река Сена.

"Има план B и план C. Ние ги подготвяме паралелно. Ще направим анализ в реално време. Има вариант за церемония, която ще бъде ограничена до района на Трокадеро и следователно няма да покрие цялата Сена “, каза Макрон в ефира на каналите BFMTV и RMC в понеделник.

Президентът каза още, че има вариант с арената "Стад дьо Франс", но посочи Сена като приоритет заради желанието да "покаже най-красивото лице на Франция". Това обаче предизвиква опасения сред редица политици и експерти. Те смятат, че ще бъде трудно да се осигури безопасност на бреговете, пълни с голям брой хора. Сена също се очаква да бъде домакин на няколко олимпийски събития, включително плуване в открити води.

Макрон припомни, че ще бъде въведен засилен режим на сигурност "седмици преди церемонията по откриването". Той увери, че службите за сигурност ще проверяват всички хора, идващи на събитието, а също така ще наложат ограничения на движението. Летните олимпийски игри в Париж ще започнат на 26 юли 2024 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Великобритания се отказа да съди заподозрени за китайски шпиони в името на добрите отношения с Пекин
Контраинтуитивни стратегии за преговори, които всъщност са печеливши
Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец
На днешната дата, 7 октомври. Рождениците днес
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Силно земетресение в Нова Каледония
Източници на стрес, които трябва да спрете да толерирате