Турция затяга правилата за проверка на пътници по летищата си

Турция затяга правилата за проверка на пътници по летищата си

Турският парламент одобри поправки в закона за гражданската авиация, затягащи процедурата за проверка на пътниците на летищата, съобщи телевизионният канал HaberTurk. Така служителите по сигурността ще могат да проверяват вещите на пътниците на входа на терминала и на входа на зоната за качване.

Правилата за проверка важат както за личния багаж, така и за електронните устройства. Ако пътник откаже да предостави вещите си за проверка, служителите имат право да не го допуснат до летището или зоната за заминаване. Забранените предмети ще се конфискуват на място. Поправките, одобрени от парламента, въвеждат и глоби от 620 до 15,6 хиляди долара, ако екипажът на самолета не докладва на властите за нарушения на борда по време на полета.

Турският министър на транспорта Абдулкадир Уралоглу обяви подготовката на поправки през май. По думите му служителите по сигурността на авиацията ще проверяват багажа под контрола на органите на реда. На основните летища в Турция (Анталия, Измир, Бодрум) има две точки за проверка -  първата на входа на зоната за общ достъп, а втората - след проверка на документите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Имейлът не е мъртъв — но вашата стратегия може би е. Ето как да я съживите
Тази нощ преминаваме към зимно часово време
Япония вдигна изтребители, след като руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Японско море
Тръмп: Китай може да помогне на САЩ в отношенията с Русия
Канцлерът Мерц очаква САЩ да освободят германското подразделение на „Роснефт“ от санкции
На фокус следващите седем дни: Избори в Аржентина, отчети от „Великолепната седморка" и заседания на Фед и ЕЦБ
Започва плановият годишен ремонт на шести блок на АЕЦ "Козлодуй"
Как успешните лидери се изправят на крака след провал