Сензационен обрат прати „Ливърпул” на 1/2-финал в Лига Европа

Истинско футболно шоу изнесоха отборите на „Ливърпул” и „Борусия” (Дотмунд) в четъртфиналната среща-реванш от Лига Европа. Напред продължават англичаните, които сътвориха пълен обрат от 1:3 до 4:3. В първия сблъсък двата отбора завършиха при резултат 1:1

Мачът започна прекрасно за гостите от „Борусия”. Германците поведоха в резултата с гол на Хенрих Мхитарян в 5-та минута. Четири минути по-късно Пиер-Емерик Обамеянг покачи на 2:0.

Последва изключителен натиск на домакините, но до почивката гол не падна. Такъв бе отбелязан от „Ливърпул” в 48-та минута от Дивок Ориги.

Радостта за „мърсисайдци” обаче трая едва 9 минути. Марко Ройс вкара за 3:1 за „Дортмунд”.

Това попадение не попари ентусиазма на „Ливърпул”, даже напротив – всички футболисти се хвърлиха в атака. Това даде резултата в 66-та минута, когато Филипе Коутиньо намали на 2:3. Еуфорията стана пълна в 78-та минута, след като Мамаду Сако изравни резултата. Победното попадение за „Ливърпул” отбеляза Деян Ловрен в продължението на мача.

Така с общ резултат 5:4„Ливърпул” си осигури участие в следващата фаза на турнира и доказа, че ще даде всичко, за да спечели титлата.