Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|БФБ с инициатива за индивидуалните инвеститори
Индивидуалните инвеститори у нас ще имат възможността да подобрят инвестиционната си култура и да увеличат знанията си за капиталовите инструменти като форма на инвестиция в България в рамките на инициативата на Българска фондова борса (БФБ) и Централен депозитар - „Ден за акции“. Събитието се организира за втора поредна година и ще се проведе на 8 юни 2016 г.
„В условията на клонящи към нулата доходи по депозити, за нас е ключово да стимулираме интереса към инвестициите в акции. Считаме, че инициатива като „Ден за акции” е ефективен начин да ангажираме вниманието на индивидуалните инвеститори към вложения в инструменти търгувани на нашата борса”, каза Георги Български, член на Съвета на директорите на БФБ-София.
„Индивидуалните инвеститори са важни за успеха на всяка фондова борса и ние сме убедени, че подобряването на финансовото знание и инвестиционната култура в страната ни ще предпоставят този успех. Затова двете организации водим системна и последователна политика и инициативата „Ден за акции” е част от нея”, допълни Васил Големански, изпълнителен директор на БФБ-София и Централен депозитар .
В „Деня за акции” всички индивидуални инвеститори (физически лица), директни клиенти на български инвестиционни посредници, ще могат да закупят или продадат акции от основен пазар на БФБ-София без такси и комисиони към Борсата, Депозитара и участващ в инициативата инвестиционен посредник.
Специалната възможност ще важи при до 15 изпълнени поръчки на физическо лице с не повече от 2 000 лв. на единична изпълнена поръчка.
Всички инвестиционни посредници, които партнират на БФБ-София и Централен депозитар в „Деня за акции” няма да таксуват своите клиенти – физически лица, чиито сделки отговарят на посочените условия.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Индонезия и Toyota преговарят за потенциален проект за биоетанол
Енергетика |Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Компании | Advertorial |Светът на парите: Стратезите от Уолстрийт очакват силен ръст на корпоративните печалби през тримесечието
Финанси |Президентът на Иран: Дипломацията е ключова, но недоверието към САЩ остава
Свят |При 87.23% обработени протоколи: „Прогресивна България“ е първа, ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС с минимална разлика
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.