ЕК одобри сливането на  UBS и Credit Suisse без допълнителни условия

ЕК одобри сливането на  UBS и Credit Suisse без допълнителни условия

Европейската комисия(EК) приключи разглеждането на условията за сливането на швейцарските банки  UBS и Credit Suisse  и заключи, че сливането им няма да навреди на свободната конкуренция. Въз основа на това регулаторът реши да одобри сделката без допълнителни условия.

Както се отбелязва в изявление на Европейската комисия, дейностите на UBS и Credit Suisse се пресичат в границите на Европейското икономическо пространство в областите на управление на богатство и активи, както и в инвестиционното банкиране. Въпреки това „панелът заключи, че комбинираната компания ще продължи да се сблъсква със значителен натиск от широк кръг конкуренти на всички тези пазари, включително няколко големи глобални банки, както и специализирани доставчици и силни местни играчи.“

UBS и Credit Suisse обявиха сливането си в средата на март тази година. Сделката се осъществи с прякото участие на швейцарските власти, които убедиха UBS да изкупи Credit Suisse, за да я спаси от колапс.

Европейската комисия даде предварително одобрение на сделката в началото на април, за да могат страните да я приключат възможно най-скоро.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
Кристалина Георгиева: С еврото България ще привлича повече инвестиции
Може ли Българският енергиен холдинг да придобие активите на "Лукойл"?
Времето в неделя: Облачно с валежи в Югозападна и Източна България
Китай обяви временното спиране на забраната за износ на галий, германий и антимон към САЩ
Ключови правила за освноваване на успешен стартъп
И Румъния спешно търси варианти за рафинерията в Плоещ, собственост на Лукойл