Ford ще инжектира до 4,76 млрд. долара в затруднения си германски клон

Ford ще инжектира до 4,76 млрд. долара в затруднения си германски клон

Ford Motor ще инжектира до 4,4 милиарда евро (4,76 милиарда долара) в затрудненото си германско подразделение, докато се опитва да съживи автомобилния си бизнес в Европа, съобщиха от американския автомобилен производител, цитирани от Ройтерс

Германският клон, Ford-Werke, ще продължи инициативите си за стратегическа трансформация, като се фокусира върху намаляване на разходите в Европа и увеличаване на конкурентоспособността, се казва в изявление на Ford, след като Financial Times първи съобщи новината.

„Чрез рекапитализиране на нашите операции в Германия, ние подкрепяме трансформацията на нашия бизнес в Европа и укрепваме способността си да се конкурираме със свежо продуктово портфолио. За да изградим устойчив бизнес в Европа, ние също трябва да продължим да опростяваме нашето управление, да намаляваме разходите и да стимулираме ефективността“, каза Джон Лоулър, вицепрезидент на Ford Motor Company.

Той призова политиците в Европа да изготвят ясна програма за насърчаване на навлизането на електрически превозни средства и привеждане на целите за емисиите в съответствие с потребителското търсене.

Европейската автомобилна индустрия претърпя затваряне на заводи и спад в търсенето, докато се бори със силната конкуренция от Китай. Секторът също се подготвя за митата на САЩ. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Гугъл“ и „Епъл“ предупреждават служители с работни визи да избягват пътувания в чужбина
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян ден по-рано от планираното
Кметът на Берлин: Полицията в Берлин ще действа решително срещу нарушителите на реда по време на новогодишните празненства
Главният изпълнителен директор на „Стелантис“ критикува ревизирания климатичен план на ЕС
Израелският президент призова за глобална борба с антисемитизма
През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Ето защо директната поща заслужава да е част от маркетинговата ви стратегия
Австралийският премиер Антъни Албанезе беше освиркан на възпоменанието за жертвите на атаката в Бондай