Китайската централна банка смекчава условията за автокредитите, за да насърчи продажбите

Китайската централна банка смекчава условията за автокредитите, за да насърчи продажбите

Централната банка на Китай обяви преразглеждане на условията на кредитите за автомобили. Те решиха да смекчат условията за първи път от 2018 г., за да повишат доверието на потребителите в най-големия автомобилен пазар в света и да подкрепят индустрията, съобщава Reuters.

Централната банка може да разреши на финансовите институции самостоятелно да определят минималната сума на първоначалната вноска за автомобили с бензинов двигател, електрически автомобили и хибриди. Сега за колите с двигатели с вътрешно горене първоначалната вноска трябва да е поне 20 на сто, а за останалите автомобили - поне 15 на сто.

„Финансовите институции трябва разумно да определят първоначалните вноски, условията и лихвените проценти по кредитите за автомобили въз основа на кредитоспособността и възможностите за изплащане на кредитополучателите“, отбелязват служители на Централната банка, цитирани от Ройтерс.

Освен това банките бяха призовани да намалят или премахнат неустойките, налагани за предсрочно погасяване на заеми в процеса на замяна на стари автомобили за нови. Регулаторът ще предприеме тези мерки, за да насърчи хората да купуват нови автомобили и да подкрепи индустрия, в която бруталната ценова война и забавящото се търсене разгневиха както производителите на автомобили, така и властите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Росен Карадимов: Проверките доказват, че еврото се използва като повод за повишаване на цените
1000 лв. глоба и 3 месеца без книжка, ако шофираме в аварийната лента
Спират движението на метрото между станциите "Сливница" и "Обеля" от днес
Ответни мита: Кои страни от ЕС биха могли да бъдат най-засегнати?
Лос Анджелис съди Airbnb за предполагаемо завишаване на цените след горските пожари
България успешно се конкурира с Франция и Италия по производството на черен хайвер
Насочила ли се е гейминг индустрията към нов крах?
Европейските страни, в които има най-добър баланс между работа и личен живот