Renault отчете спад с над 19% на приходите за първото тримесечие

Френският автомобилен производител Renault отчете спад от 19,2% на първото тримесечие до 10,13 милиарда евро (10,97 милиарда долара) и заяви, че все още е рано да се оценява какво влияние ще окаже кризата с коронавируса върху печалбите му тази година.
Автомобилната група, която вече анулира дивидентите си и спря финансовата си прогноза, е силно засегната от здравната криза, тъй като търсенето на автомобили се срива, докато много дилъри и производствени обекти са затворени, информира Ройтерс.
През периода януари-март Renault е продал повече автомобили в Русия, отколкото на родния си пазар заради спада в търсенето в Европа. Въпреки това групата леко се възползва от ценовия ефект върху продажбите след пускането на по-скъпи модели в стил SUV като Renault Captur, но това не беше достатъчно, за да компенсира обема.
Renault посочва, че има 10,3 милиарда евро ликвидни резерви в края на март или с 5,5 милиарда евро по-малко, отколкото в края на 2019 г. Първото тримесечие традиционно е период, когато производителите на автомобили използват пари, за да натрупат запаси.
Очаква се Renault да актуализира инвеститорите в стратегията си за укрепване на алианса си с японския Nissan до средата на май с подробности за намаляване на разходите и съвместни планове за закупуване. Двете фирми бяха вече под натиск преди коронавирусната криза поради прекъсване на търсенето на развиващите се пазари на фона на голямо предизвикателство за иновации на автомобили с по-малко замърсяване.
От Renault обявиха, че търсят начини да рестартират производството си, където е възможно.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Румен Радев: Начинът е нова политическа алтернатива да се противопостови на завладяването на страната
България |Върховният съд на САЩ разреши депортирането на над 500 000 миграни, които живеят и работят в страната
Свят |Преглед на отбраната: Великобритания очертава Русия като непосредствена заплаха за себе си
Свят |Работещите в градския транспорт в София няма да бъдат наказани заради блокадата
България |Ердоган призовава за среща между Путин и Зеленски „без отлагане“ след разговорите в Истанбул
Свят |Борба с водната криза: Англия строи два нови язовира за първи път от 30 години
Свят |На днешната дата, 31 май. Международен ден за борба против тютюнопушенето
На днешната дата |Премиерът Росен Желязков прие покана на Зеленски за срещата "Украйна-Югоизточна Европа"
България |Rakuten Viber представя нови интерактивни инструменти за по-ефективна бизнес комуникация
Компании |Времето: Нови следобедни валежи се задават от запад
България |Бившият президент Байдън е оптимистично настроен за заболяването си и смята, че може да "победи това"
Свят |Неизвестно за известните: Спечелена олимпиада по математика е първата стъпка на милиардер и онлайн търговец на дребно
Любопитно |Недостиг на захар хвърля в криза индустрията за производство на ром в Куба
Икономика |

Коментари
Няма въведени кометари.