Tesla намалява още цените на двата си най-скъпи модела в САЩ

Политика за бисквитки

Tesla намали цените на двете си най-скъпи електрически превозни средства в Съединените щати показва справка на уебсайта на компанията. Решението идва дни след като главният изпълнителен директор Илън Мъск каза, че последните намаления на цените на други модели са стимулирали търсенето, предава Ройтерс

Намаленията на цените, петата корекция на Tesla от началото на годината, варират от 4% за производствената версия на Model S до 9% за по-скъпия Model X.

Мъск на няколко пъти заяви през последните месеци, че Tesla ще се съсредоточи върху намаляването на цените, за да стимулира търсенето и че компанията е постигнала успех в предизвикването на поръчки с глобалните отстъпки, въведени през януари.

"Желанието на хората да притежават Tesla е изключително високо. Ограничаващият фактор е способността им да плащат за Tesla", каза Мъск миналата седмица на деня на инвеститора на Tesla.

Tesla не отговори веднага на искане за коментар относно най-новите намаления на цените.

Световният лидер в производството на електромобили вече намали цените на колите си на всички свои пазари през януари, предлагайки отстъпки до 20% в това, което много анализатори видяха като начало на ценова война с негови конкуренти.

Оттогава компанията коригира цените с темпове и честота, които надхвърлят опитите на утвърдените автомобилни производители в индустрия, където базовата цена на автомобила все още се нарича "цена на стикер" върху превозно средство в инвентара.

Model S и Model X, които се предлагат в базово задвижване на всички колела (AWD) и производителни "Plaid" издания, представляват около 4% от глобалните доставки на Tesla през 2022 г. Нейните два по-евтини модела, седанът Model 3 и кросоувърът Model Y, правят останалото.

Уебсайтът на Tesla показа, че е намалила цените на двете версии на своя Model S с 5000 долара. Базовата версия на Model S беше намалена с 5% до 89 990 долара, докато вариантът Plaid беше намален с 4% до 109 990 долара.

Цените както на производителните, така и на базовите варианти на автомобили Model X бяха намалени с 10 000 долара, показа уебсайтът на производителя на електрически превозни средства. Цената на основната, AWD версия на Model X беше намалена с 9% до 99 990 долара, докато неговата производителна версия Plaid беше намалена с 8% до 109 990 долара.

Tesla има нова версия на Model 3 с кодово име "Highland", планирана да влезе в производство по-късно тази година и промяна на Model Y с кодово име "Juniper" за следващата година, съобщи още Ройтерс.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
25 безполезни, но много любопитни факти
Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа