Volkswagen изтегли в Южна Корея 27 000 автомобила за пренастройване на двигателя

Volkswagen изтегли в Южна Корея 27 000 автомобила за пренастройване на двигателя

Правителството на Южна Корея одобри план на Volkswagen за изтегляне на автомобили, в които е използван софтуер, занижаващ реалните показатели за емисии на вредни вещества, съобщи днес министерството на околната среда, цитирано от ТАСС.

"В първия етап изтеглянето ще засегне 27 000 коли от високопроходимия модел Tiguan. Планът предвижда пренастройване на двигателя за по-добра икономия на гориво и намаляване на вредните емисии, както и премахване на устройството, което фалшифицира данните за отработените газове", отбелязва южнокорейското екоминистерство.

Вторият етап включва същите мерки за останалите 99 000 автомобила Volkswagen, продадени в Южна Корея и оборудвани със съответния софтуер. Той ще бъде приведен в действие, след като бъде оценена ефективността на изтеглянето 27-те хиляди тигуана.

През 2015 година германският автомобилостроителен концерн бе обвинен в манипулиране на данните за вредните емисии чрез специален софтуер, занижаващ показателите. Автогигантът бе разследван в Европа, редица страни от Азия и САЩ. Американските власти го принудиха да изтегли 482 000 леки коли от марката Volkswagen и Audi, продадени в страната от 2009-2015 година.

Снощи Volkswagen се призна за виновен по скандала дизелгейт и ще плати на САЩ 4,3 милиарда долара - най-голямата глоба за автомобилна компания в историята на страната.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Как да говорите с авторитет?
Мерил Стрийп: Не оставяйте пречките да ви смажат. Никога не е късно за завръщане
Скрита климатична промяна може да е подтикнала епичните тихоокеански плавания преди 1000 години
Родените през декември може да доживеят до 105 години
Цените на колите падат заради градушката в София