Банковата фондация Кайша мести централата си от Каталуния

Политика за бисквитки

Банковата фондация Кайша (La Caixa Banking Foundation), която управлява холдинговата компания, контролираща банката КайшаБанк (CaixaBank), съобщи днес, че ще премести централата си в Палма де Майорка, докато политическите вълнения в Каталуния продължават, информира Ройтерс.

Най-голямата банка в Каталуния и трета в Испания - Кайшабанк (CaixaBank) - обяви вчера, че е решила да премести централата си от тази област във Валенсия. Финансовата институция посочи, че е взела решението "в светлината на текущата политическа и социална ситуация в Каталуния".

По-рано през седмицата втората по големина банка в Каталуния - Сабадел (Sabadell) прехвърли юридическия си адрес от Каталуния в град Аликанте, автономна област Валенсия.

Няколко фирми с централи в Каталуния вече решиха да напуснат областта, която се готви да обяви независимост.

Испанското правителство прие вчера указ, с който улесни компаниите да прехвърлят юридическите си адреси в страната.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Крал Чарлз III ще публикува данъчните си плащания за първи път като монарх
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Успешните лидери са любопитни. Ето как да вземете пример от тях
Куба предприема исторически завой към икономическа либерализация
Иран: Преговорите със САЩ не могат да напреднат без мир в Ливан
Боложан е преизбран начело на НЛП, партията затяга вътрешната дисциплина и изключва опозиционни фигури
На днешната дата, 22 юни. Рождениците днес