Royal Bank of Scotland ще плати 4,9 млрд. долара за спор в САЩ
Британската банка Royal Bank of Scotland (RBS) прие да плати глоба от 4,9 милиарда долара на американските власти заради продажбата на финансови продукти преди кризата от 2008 година. Плащането бе договорено в извънсъдебно споразумение, съобщи вестник "Файненшъл таймс".
Главната прокуратура на щата Масачузетс, която води преговорите, съобщи за това в Twitter без да потвърждава конкретната сума. "Постигнахме принципно извънсъдебно споразумение с Royal Bank of Scotlandи някои от нейните филиали в спора за структурирането и продажбата на ценни книжа, обезпечени с ипотечни заеми между 2005 и 2008 година".
Преди да бъде постигнато официално споразумение трябва да се изяснят още подробности, добави представител на прокуратурата.
Банката, която бе спасена от фалит при финансовата криза от държавата, би могла да обърне страницата на десетилетие на загуби, белязано от скъпи съдебни спорове и трудно възстановяване.
Съдебните спорове между банката и министерството на правосъдието на САЩ, което я обвинява за действията й по време на кризата с високорисковите ипотечни кредити, са последните съдебни дела, заведени срещу Royal Bank of Scotland.
Royal Bank of Scotlandвече е заделила над 3 милиарда британски лири, за да може да се справи с риска от огромна глоба в този скандал.
Щом бъдат уредени тези глоби, на британските власти, които все още притежават 71 процента от банката, ще им бъде по-лесно да активизират приватизацията й.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Румен Радев с първи коментар след вота: Ще направим всичко възможно да не допуснем да ходим пак на избори
Политика |Крум Зарков: Каквито и да са резултатите на БСП, аз ще поема цялата отговорност
Политика |Първи данни след вота: Прогресивна България печели близо 40%, ГЕРБ и ПП-ДБ втори и трети
Политика |Тръмп изпраща делегация в Пакистан за нов кръг преговори с Иран
Свят |Папа Лъв призова анголците да преодолеят дълбоките си разделения
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Лукашенко е готов за среща с Тръмп, но само при „голямо споразумение“
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.