Еврокомисията се готви да ореже наполовина прогнозата за ръста на италианската икономика

Еврокомисията се готви да ореже наполовина прогнозата за ръста на италианската икономика

Европейската комисия (ЕК) възнамерява да понижи наполовина прогнозата си за икономическия растеж на Италия тази година до 0,6 процента или "малко по-малко", съобщи в."Република", цитиран от Ройтерс. Новата прогноза, която ще бъде оповестена днес, ще съответства на оценките на италианската централна банка и на Международния валутен фонд (МВФ), отбелязва вестникът.

Италианското правителство в момента планира растеж от 1,0 процента през 2019 година. Предишната оценка на ЕК, през ноември, бе за растеж от 1,2 процента.

Усилията на правителството на Италия за насърчаване на растежа не са ефикасни, заяви вчера Международният валутен фонд (МВФ) в годишния си доклад, цитиран от БТА.

Фондът разкритикува и намеренията на популисткото правителство в Рим, оглавявано от антисистемното движение "Пет звезди" и крайнодясната "Лига", да въведе нови помощи за бедните и да понижи пенсионната възраст тази година.

Според МВФ БВП на Италия ще нарасне с 0,6 на сто през 2019 година и с 0,9 на сто през 2020 г

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кое е правилно - две евро или две евра?
Имиграционните власти в САЩ започват улични проверки за гражданство на минувачите
Йоргос Герапетритис: Гръцкият суверенитет не подлежи на преговори
След прекъсване от 7 г.:Роби Уилямс издаде хитов нов албум, три седмици преди обявената дата
Времето: Студеният въздух продължава да нахлува с минусови температури
Педро Санчес: Американско нашествие в Гренландия би направило Путин „най-щастливия човек на света“
ABC News: Пентагонът ще изпрати ескадрили изтребители и системи за противоракетна отбрана около Иран
Шумър ще опита да блокира митата на Тръмп срещу европейски съюзници заради Гренландия