Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Най-иновативните компании в света
Иновациите се развиват в световен мащаб и 25 компании се представят отлично в това отношение. Американската изследователска компания 24/7 Wall. St. представя списък на големите фирми, които са били най-иновативни през изминалата година.
След спад в броя на регистрациите на патенти през 2015 г., през 2016 г. е имало рекорден скок, посочват от Wall. St., цитирайки американското ведомство за патентни и търговски марки. То е издало през годината 304 126 патента (спрямо 298 407 през 2015 г.). Покачването е в голяма степен задвижено от компаниите за технологии на Западното крайбрежие, включително Amazon, Apple, AT&T, Boeing, IBM, Intel, Google и Microsoft.
Според анализа на 24/7 Wall St., основан на информация от Information for Industry (IFI) Claims Patent Services, корейският конгломерат Samsung Electronics е получил най-много патенти през 2016 г. в САЩ, включително неговите водещи подразделения. Samsung е регистрирала над 8500 патента - малко повече от IBM, която има 8088.
Технологичните компании и други видове бизнес влагат милиони долари целогодишно, понякога дори милиарди, за да открият "следващото голямо нещо", което ще им даде преднина пред конкурентите и ще им помогне да променят света под своя бранд.
В интервю за 24/7 Wall St. старшият анализатор от IFI Claims Лари Къди обяснява, че патентната активност се покачва заради възхода на дейността на бизнеса от силните икономики. Тъй като американската икономика през 2016 г. е била добре, патентните на американските фирми миналата година са се увеличили. В същото време японската икономика миналата година не беше толкова добре, както и в последните няколко - патентите, дадени на големите японски компании, сред които се включват Canon, Honda, Panasonic, Sony, Toshiba и Toyota, са намалели.
Миналата година около половината от всички патенти, присъдени в САЩ, са били на американски компании. Останалите - на азиатските корпорации, както и на бизнеси от Европа - основно от Германия и скандинавските икономики като Швеция. Фактът, че чуждестранни компании искат да регистрират патентни в САЩ, показва, че те желаят достъп до американския пазар - най-големия в света. Повечето японски компании работят в Япония, но все пак подават документи за регистрация на иновациите в САЩ.
За да се регистрира един патент, обикновено са нужни много години на изследвания и инвестиции, дори кагато при резултати от проучванията се очакват финансови грантове. Най-често патентованите технологии са в категориите на компютрите, предаването на дигитална информация, безжичните интернет мрежи и изобразителната комуникация. Всеки вид нова и появяваща се технология, която има много потанциална стойност в бъдещето, се радва на много патентоване, допълва Къди.
И въпреки че е логично да си помислим, че много силно развиващи се индустрии са регистрирали много патенти, това не е съвсем така. Например автомобилната - колите се промениха значително в последните няколко десетилетия, но патентите, дадени на автомобилни фирми, са намалели значително миналата година. И докато един нов патент по отношение на изкуствения интелект би довел до значителен научен пробив, патентните в по-сериозната автомобилна индустрия отразяват сравнително малки подобрения. Въпреки че има значителен интерес към самоуправляващите се автомобили като концепция на бъдещето.
Ето кои са били 25-те компании, регистрирали най-много патенти през 2016 г. и съответно били най-иновативни според изследването на 24/7 Wall St.
25. Siemens AG, Германия.
24. Huawei Technologies Co., Китай.
23. Ricoh Co., Япония.
22. GlobalFoundries Inc., Кайманови острови.
21. Ford Motor Co., САЩ.
20. Telefonaktiebolaget L. M. Ericsson. Швеция.
19. Amazon.com Inc., САЩ.
18. Fujitsu, Япония.
17. Seiko Epson Corp., Япония.
16. Mitsubishi Group, Япония.
15. General Electric Co, САЩ.
14. Toyota Motor Corp., САЩ.
13. Panasonic Corp., Япония.
12. Apple Inc., САЩ.
11. Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC), Тайван.
10. Microsoft Corp., САЩ.
9. Toshiba Corp., Япония.
8. Sony Corp., Япония.
7. Qualcomm Inc., САЩ.
6. Intel Corp., САЩ.
5. Google Inc., САЩ.
4. Canon Inc., Япония.
3. LG Corp., Южна Корея.
2. International Business Machines Corp., САЩ.
1. Samsung, Южна Корея.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.