Тревогите за твърд Брекзит принудиха търговците на Острова да задържат цените

Тревогите за твърд Брекзит принудиха търговците на Острова да задържат цените

Инфлацията във Великобритания неочаквано е останала без промяна през март, като икономистите предполагат, че несигурността около Брекзит е накарала търговците да запазят цените по-ниски, сочат публикуваните днес официални данни, цитирани от Асошиейтед прес.

Националната статистическа служба посочи днес, че потребителските цени са нараснали с 1,9 процента за период от една година до март. Повечето икономисти очакваха инфлацията да се повиши леко до 2 процента - целевото равнище, определено от британската централна банка.

Данните подсказват, че засилващата се несигурност около излизането на Великобритания от ЕС през март може да е допринесла за по-ниската инфлация. Великобритания трябваше да напусне ЕС на 29 март, но Брекзит бе отложен за 31 октомври, тъй като парламентът не подкрепи сделката на премиера Тереза Мей с ЕС за излизането от блока.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Националното разузнаване на САЩ ще разсекрети документи за тактиката на „дълбоката държава“
Сблъсъци около „делото Епстийн“: Слухове пращат в оставка шефът на ФБР заради конфликт с главния прокурор
Скандали: Македонският премиер обвини София в "опит за асимилация" и "инженерство на идентичността"
Премиерът: Потенциалът на опозицията за подкрепа на вот на недоверие е около 80 депутати
На днешната дата, 14 юли. Рождениците днес
Цитат на деня
Adidas обединява суперзвезди от музиката, спорта и модата в културна игра (Видео)
Най-старата библиотека в Унгария спасява от атака на бръмбари стотици хиляди уникални книги