Търговска криза? Не и в Германия

Търговска криза? Не и в Германия

Въпреки международните търговски конфликти, германският износ е нараснал през, съобщи в днес Федералната статистическа служба.

През май се изнесени стоки на стойност 113,9 млрд. евро, което е с 4,5% повече в сравнение със същия месец на 2018 г. Спрямо предходния месец износът се увеличил с 1,1 на сто.

В същото време вносът в Германия е нараснал с 4,9 на сто на годишна база, до 93,4 млрд. евро през май, което е с 0,5 на сто по-малко спрямо предходния месец.

От януари до май износът възлиза на 560,1 млрд. евро, което е с 2,4% повече в сравнение със същия период на предходната година.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненадващ ход: Путин се е обявил за "нулево" обогатяване на уран от Иран
Министерството на здравеопазването дава препоръки за безопасно хранене през летните месеци
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Времето: Слънчево с температури до 37 градуса
Daily Mail: Крал Чарлз III и принц Хари се опитват да постигнат мир чрез помощниците си
Дините поевтиняват, но останалите плодове поскъпват на борсите у нас