294 полицаи са наградени за действията в Харманли

294 полицаи са наградени за действията в Харманли

Със заповед на министъра в оставка Румяна Бъчварова и по предложение на премиера в оставка Бойко Борисов, 294 полицейски служители са отличени с индивидуална парична награда. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.

Мотивът е своевременното създаване на организация за възстановяването и опазването на обществения ред на територията на Регистрационно-приемателния център в Харманли, както и проявеният висок професионализъм при изпълнение на задълженията.

Благодарение на техните действия не бе допуснато извършване на правонарушения в центъра, както и разрастване на ескалиралите протестни действия на близо 2000 чужди граждани, изразяващи се в палене на огньове, унищожаване и увреждане на държавно имущество, хвърляне на камъни и предмети срещу полицейските служители, посочват от МВР.

В резултат на своевременната и професионална намеса на пристигналите на място полицейски екипи е постигнато възстановяването на обществения ред в центъра. Не е допуснато и ескалирането на напрежението сред гражданите на Харманли, отбелязва съобщението. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Борисов се срещна с Ердоган в Истанбул