България възкръсна с победа над Холандия

Изстрадана, но категорична победа постигна националният отбор по футбол в квалификация за световно първенство, при това не срещу кого да е, а срещу Холандия. След силна и перфектна игра българите спечелиха с 2 :0 на стадион "Васил Левски" в София.

Головете за нашия отбор вкара Спас Делев. Най-напред в петата минута той се пребори в наказателното поле и буквално успя да влезе с топката във вратата.

Вторият гол падна в 20. минута след негов перфектен удар с десния крак от повече от 20 метра.

Нашият отбор изигра мача тактически зряло и много дисциплинирано. Прие играта в своето поле, а напред разчиташе на бързо контраатаки.

Този път защитата беше стабилна, а завърналия се в националния Николай Михайлов спаси всички по-опасни топки.

Очевидно е когато има треньор, дух и мисъл, България може да побеждава и най-силните отбори в Европа.

Поздравления за треньора Петър Хубчев и за неговия щаб. Браво на трикольорите, на всички които върнаха надеждата в успеха на футбола в България.

В момента България е на трето място в група А за световното първенство. Преди нас са Франция с 13 точки, Швеция с 10. Ние сме на трето място с 9 и две повече от Холандия.