Ледените висулки - опасност за пешеходците

Ледените висулки - опасност за пешеходците

Ледените висулки - опасност за пешеходците

Със застудяването и снега отново идва опасността за пешеходците от ледените висулки по покривите на сградите. 

И тази зима по традиция на дневен ред стои въпросът кой е отговорен за почистването им, предава БНТ. 

Задължение да ги премахнат имат собствениците на всички жилищни сгради и търговски обекти. Иначе, за последните 48 часа "Аварийното спасително звено" към Столичната община е реагирало на повече от 100 сигнала за опасни ледени блокове. 

Съветът за пешеходците е да вървят по-далеч от високите сгради, ако е възможно, въпреки че е трудно заради колите. Висулки има по сградите както в жилищните квартали, във вътрешно кварталните улици, така и по големите оживени булеварди. 

БНТ посочва, че при проверка става ясно, че значително по-съвестни се оказват собствениците на търговски обекти. Причина навярно са глобите, които ги грозят, в случай, че не са почистили пред магазина или офиса си. А онова, което най-често спира собствениците на жилищни сгради да почистят навярно е, че трябва да го направят за собствена сметка, особено когато ледените късове са труднодостъпни. Цената на услугата с включена вишка е средно между 350 и 500 лв.

Началникът на "Аварийното спасително звено" към Столичната община Красимир Димитров заяви, че само за последното денонощие са обработили 35 сигнала за опасни висулки. За последните 48 часа обезопасените места на територията на столицата наброяват 150.

Димитров напомни, че задължение на собствениците е сами да обезопасят сградите и допълни, че често се налага екипите на "Аварийното спасително звено" да се самосезират.

Всички граждани, забелязали опасни ледени късове, могат да подават сигнали на Спешния телефон 112, напомни още той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ