Опасност от пожари в 4 области на страната

Опасност от пожари в 4 области на страната

В четири области на страната е обявен червен индекс за опасност от пожари за 24 август. Това сочи справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН.

Областите, за които важи предупреждението са Добрич, Бургас, Хасково и Кърджали. В тези области са възможни бързо разпространяващи се много силни пожари с въвличане на дървесни клони.

От НИМХ уточняват, че пожарите са трудни за овладяване, като действията по погасяване са ограничени само по фланговете на пожара, информира агенция Фокус. За останалите области на страната са в сила синият, оранжевият и жълтият код за пожароопасност.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Джей Ди Ванс предупреди за „шокиращо“ споразумение за Украйна
Тръмп обяви тристрани преговори между САЩ, Русия и Украйна в Мюнхен
На днешната дата, 10 февруари. Имен ден празнуват Валентина, Валя, Валентин, Валери, Валерия, Вальо, Хараламп, Харалампи
Средната заплата пак е най-висока в София - 3388 лева. Най-ниска е в Смолян
Равносметката след бойкота срещу големите вериги заради високите цени
Унгарският премиер Виктор Орбан сравни лидерите на ЕС със "страхливи зайци"
На днешната дата, 14 февруари. Трифон Зарезан, Свети Валентин
Джей Ди Ванс от Мюнхен: Европа трябва да укрепи отбраната си, за да могат САЩ да се съсредоточат върху други региони