Осъдиха баба за кражба на съседско грозде

Общество

82-годишна жителка на братядаскаловското село Гранит е осъдена на 3 месеца условно с 3-годишен отлагателен срок за изпълнение на наказанието. Това съобщиха от районния съд в Чирпан, предаде агенция Монитор.

Баба Христина К. застанала пред Темида за опит да открадне близо тон и половина грозде от лозето на своята  съселянка Иванка Д. Чепките от сорта „Велика“ на стойност 3 675 лв вече били натоварени на каруцата, когато родственик на собственичката се появил на местопроизшествието и успял да спаси стоката.

В хода на досъдебното производство станало ясно, че каруцата е притежание на 27-годишния внук на бабичката, а в скоростната беритба помагала живеещата с него на съпружески начала 25-годишна жена. Неканените берачи влезли в лозето малко преди полунощ на 21 септември т.г. и за броени часове напълнили над 50 чувала с грозде, което възнамерявали да продадат на предварително намерен купувач от Чирпан.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 14 февруари. Трифон Зарезан, Свети Валентин
Фон дер Лайен: ЕС трябва да активира собствената си клауза за отбрана
Рубио: Трансатлантическият съюз остава приоритет за Вашингтон
Личностни черти, които са знак за висока емоционална интелигентност
Времето: Температурите ще се покачат до 16 градуса, но от запад ще се заоблачи
Макрон: Време е Европа да се превърне в геополитическа сила
Пекин срещу „икономическото отделяне“: Уан И с остро послание към Вашингтон
Италия предлага временно спиране на дълговите плащания при климатични бедствия за африканските държави