Първи данни от паралелно преброяване: ГЕРБ увеличава разликата с БСП

Първи данни от паралелно преброяване: ГЕРБ увеличава разликата с БСП

Първите данни от паралелно преброяване на две от водещите социологически агенции „Алфа Рисърч” и "Галъп интернешънъл" потвърждават победата на ГЕРБ с нарастваща разлика пред БСП.

Данните на "Алфа Рисърч", при 50% изпълнение на извадката показват, че ГЕРБ печели изборите с изборите с 33,4 %. След тях са БСП – с 28, 2%,ДПС – с 10,6%, Обединените патриоти – с 9,2% и ВОЛЯ с 4,8%.

Данните на "Галъп интернешънъл" са при 90% изпълнение на извадката и според тях ГЕРБ получава 33.1% от гласовете, БСП - 28.5%, Обединени патриоти - 9.8%, ДПС - 8.8%, Воля - 4.6%. 3.8% от упражнилите правото си на вот са гласували за "Реформаторския блок. ДОСТ са получили 2.7% от гласовете,  "Да, България" - 2.6%, Нова република - 2.3%, а АБВ - Движение са били подкрепени от 1.7% от гласувалите. 2.1% от избирателите са подкрепили други формации.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Астрономи откриха неизвестна досега квазилуна близо до Земята
Полша спря търговски трафик за 25 млрд. евро между ЕС и Китай със затварянето на границата с Беларус
Имението на прочутия режисьор Дейвид Линч в Холивуд се продава за 15 милиона долара
На днешната дата, 19 септември. Рождениците днес
Поемете контрола върху историята на вашата марка
Децата ще могат да подават сигнали за насилие през специално приложение
Създайте дома на мечтите си: Елегантност и функционалност в перфектен баланс