Владислав Горанов не е в конфликт на интереси, реши "Антикорупция"

Общество

Финансовият министър Владислав Горанов не е в конфликт на интереси, установи Комисията за противодействие на корупцията и отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ). Решението е взето на 20 февруари.

Проверката беше назначена от главния прокурор Сотир Цацаров след публикации в медиите и сигнал до комисията. В тях се твърдеше, че Владислав Горанов ползва безплатно апартамент, който му бил предоставен от неговия кръстник. В сигнала до комисията се казвало още, че Горанов ползва апартамента от 2012г. и до момента "не е декларирал тази облага". В същото време синът на кръстника му започнал работа в Министерството на финансите. Посочвало се и, че като експерт участвал в комисии по обществени поръчки по времето, когато Горанов е министър на финансите. Въпросът дали Горанов не е в конфликт на интереси заради ползването на апартамента бе зададен публично в ефир на главния прокурор от тв водещия Слави Трифонов, при гостуването на Цацаров в шоуто. Главният прокурор пое ангажимент да разпореди проверка и я възложи още на следващия ден

Комисията е установила, че финансовият министърът не е възлагал обществени поръчки, свързани с кръстника му и съпругата, поради което твърденията за конфликт на интереси са несъстоятелни.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“