Индия изнемогва срещу COVID-19 заради недостиг на легла и кислород
Запълнените болници в Индия молят за доставки на кислород, след като „цунами“ от новозаразени заля медиците. За трети пореден ден страната отбеляза световен рекорд за най-много лица с установена коронавирусна инфекция за едно денонощие.
Броят на случаите на COVID-19 в Индия достигна 346 786 за период от 24 часа, предаде „Ройтерс“.
Тази седмица болниците в Делхи се обърнаха към Върховния съд в града с искане да разпореди на властите да предприемат спешни мерки за доставки на кислород и други средства за лечение на коронавирус.
Max Healthcare, която управлява мрежа от болници в Северна Индия, по-рано обяви, че ѝ остава кислород за по-малко от два часа, докато друга голяма верига, Fortis Healthcare, обяви, че спира приема на нови пациенти в Делхи.
„Пациентите идват със собствени бутилки кислород или без кислород. Искаме да помогнем, но няма достатъчно легла… Всички наши телефонни линии са пренатоварени“, разказва за „Би Би Си“ д-р Атул Гогиа от болницата „Сър Ганга Рам“.
Държавата се оказа в силния захват на бушуващата втора вълна на пандемията, достигайки изключително висока смъртност, при която на всеки 4 минути умира по един гражданин. Общият брой на починалите е 189 544.
На този фон още през февруари правителството обяви, че е победило COVID-19. През зимата случаите намаляха до около 10 хил. на ден. След това властите премахнаха ограниченията и позволиха големите струпвания на хора.
Според някои може би става дума за по-опасен вариант на вируса, който циркулира в Индия. Към момента властите прилагат ваксината на AstraZeneca и разработената на местно ниво Covaxin. Одобрено е и използването на „Спутник V“, Pfizer, Moderna и Johnson & Johnson.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
Компании |Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж
Свят |Каналът MS NOW: Вицепрезидентът Джей Ди Ванс се очертава като кандидат за приемник в Белия дом на изборите през 2028 г.
Свят |САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Енергетика |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
На днешната дата |Тръмп пред Асоциацията на кореспондентите: Шоуто трябва да продължи
Свят |Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Свят |Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
България |Заради пожарите: Властите във Великобритания предупредиха туристите за опасността в популярни дестинации
Свят |Държавният глава Илияна Йотова ще се кандидатира за президент
България |Все още ли намалявате цените, за да печелите клиенти? Дайте приоритет на доверието!
Маркетинг |Автентичността и прозрачността не са едно и също
Техники за успех |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.