Коронавирусът настъпва бавно в Африка, но може да вземе над 190 хиляди жертви
Новият коронавирус може да вземе над 190 хил. жертви в Африка за една година, ако мерките за ограничаване на заразата се провалят. Това сочи проучване африканския клон на Световната здравна организация, цитирано от „Би Би Си“.
Според експертите континентът се отличава с това, че там болестта се разпространява по-бавно, което ще удължи продължителността на пандемията. Изчисленията са направени въз основа на данни от 39 общо 47-те африкански държави.
„COVID-19 може да се превърне в нещо постоянно в живота ни за следващите няколко години, освен ако властите в региона не предприемат проактивен подход. Трябва да тестваме, проследяваме, изолираме и лекуваме“, коментира директорът на СЗО за Африка, Матшидисо Моети.
По информация на местния Център за контрол и превенция на заболяванията до момента над 2 хил. души са починали от COVID-19, за сравнение в Западна Европа, която вирусът застигна няколко седмици по-рано, те са 140 хиляди.
Предупреждението идва на фона на разхлабването на мерките в Нигерия – най-населената страна в Африка.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева
На днешната дата |Асоциацията на индустрията: Промишлеността в Германия губи около 15 000 работни места всеки месец
Икономика |МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Спорт |НАП не установи данъчни задължения или средства с неясен произход при вътрешния министър Иван Демерджиев
България |Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Свят |САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Енергетика |Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Свят |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
Компании |Кристиано Роналдо има физиката на 20-годишен атлет
Спорт |Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
Свят |МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Спорт |6 трудни за прилагане принципа на богатите
Коментари |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.