Учени твърдят, че са открили антитела, които блокират коронавируса
Учени от американска биофармацевтична компания заявиха, че са открили антитяло, което може напълно да блокира коронавируса.
Специалистите на компанията са изследвали милиарди антитела, стотици от които са били в състояние да повлияят на коронавируса. Учените установили, че едно от тях, STI-1499, е 100% способно да защити човешките клетки от инфекция със SARS-CoV-2, предаде БГНЕС.
Sorrento Therapeutics обясняват, че принципът на антитялото е, че то "обвива" вируса и го извежда от човешкото тяло в рамките на четири дни.
"Ние подчертаваме, че това е лекарство. Има решение, което определено работи", заяви основателят на компанията д-р Хенри Джи.
Ученият каза, че досега тестовете се извършват само в лабораторни условия, така че компанията не може да произвежда лекарства. В същото време Джи добави, че ако лекарството се използва за лечение, карантинните мерки могат да бъдат премахнати.
"Ако имаме неутрализиращо антитяло в организма, тогава няма да е необходимо социално разстояние", обясни ученият.
Пандемията от коронавирус се разпространи в почти всички страни. Според СЗО в света са заразени над 4,4 милиона души, от които около 302 хиляди са починали, а над милион са излекувани. Съединените щати са лидер по брой на заразени и починали от коронавирус.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |САЩ ще бъдат домакин на нови разговори на Г-20 за влиянието на войната върху храните и торовете
Свят |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |Бивша резиденция става луксозен дом за възрастни хора
Общество |Зарязаните в Испания български ученици спали в хотел с алкохолици и наркомани
Общество | Advertorial |КЕВР решава днес за новите цени на тока
Енергетика | Advertorial |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.