Великобритания пуска ваксината на AstraZeneca и Оксфорд
Ваксината срещу COVID-19 на AstraZeneca и Оксфордския университет ще бъде пусната едновременно в „малък брой“ болници във Великобритания днес, предаде ДПА.
Два болнични тръста в Лондон, както и един в Южна и един в Северна Англия – в Мидландс и в Оксфорд, ще бъдат първите, които ще поставят от препарата.
Ваксината бе одобрена от Агенцията за регулиране на лекарствата и здравните продукти на Острова за спешна употреба в миналата сряда и впоследствие ще бъде поставяна на още над 700 места в страната според изявление на Националната здравна служба.
Първият ваксиниран с препарата на AstraZeneca и Оксфордския университет е 82-годишният Брайън Пинкър. Дозата бе поставена от медицинската сестра Сам Фостър в билница „Чърчил“ в Оксфорд, предаде „Евронюз“.
Лекарството на Pfizer и BioNTech бе одобрено на 2 декември, а 90-годишната Маргарет Кийнън стана първия човек, получил доза от препарата на 8 декември. Към последната седмица на 2020 г. общо 750 хил. дози от ваксината са приложени на възрастни и уязвими британци.
За шести пореден ден Великобритания регистрира над 50 хил. случая на новозаразени за едно денонощие, което прави вероятно налагането на нови рестрикции с цел ограничаване на разпространението на COVID-19.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Асоциацията на индустрията: Промишлеността в Германия губи около 15 000 работни места всеки месец
Икономика |МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Спорт |НАП не установи данъчни задължения или средства с неясен произход при вътрешния министър Иван Демерджиев
България |Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Свят |OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
Компании |Тръмп пред Асоциацията на кореспондентите: Шоуто трябва да продължи
Свят |Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Свят |На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
На днешната дата |САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Енергетика |Заради пожарите: Властите във Великобритания предупредиха туристите за опасността в популярни дестинации
Свят |Най-голямата ракета в света за мисии до Луната и Марс, стартира в нов тестов полет
Свят |Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
България |Сексуални посегателства: Асамблеята на Международния наказателен съд отстрани от длъжност прокурор на институцията
Свят |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.