Филм на Гийермо дел Торо спечели голямата награда на фестивала във Венеция


Филмът на мексиканския режисьор Гийермо дел Торо "Формата на водата" спечели голямата награда на кинофестивала във Венеция - "Златен лъв" за най-добър филм, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Журито начело с американската актриса Анет Бенинг го избра сред 21 състезаващи се филма на 74-тото издание на фестивала.

Британката Шарлот Ремплинг бе удостоена с наградата за най-добра актриса - купата Волпи, за участието си във филма "Ханна", а палестинският актьор Камел Ел Баша бе отличен за ролята си във филма "Оскърблението".

"Сребърни лъвове на Свети Марк" получиха филмите на младия френския режисьор Ксавие Льогран и на израелския режисьор Самуел Маоз. "Попечителство" е първият дългометражен филм на Льогран, който бе отличен за най-добра режисура. Льогран получи и наградата "Лъв на бъдещето" на името на Луиджи де Лаурентис за дебютен филм. Маоз получи "Гран при" на журито за новия си филм "Фокстрот".

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Сенатът на САЩ прие резолюция за прекратяване на войната с Иран