Филмът за Ботев с официален трейлър

Филмът за Ботев с официален трейлър

Навръх 174-годишнината от рождението на революционера и писател Христо Ботев се разпространява първият официален трейлър за предстоящия филм, посветен на един от най-големите ни национални герои.

Лентата „Ботев“ е режисирана от Максим Генчев и е заснета поетапно с помощта на дарения, събирани в продължение на повече от две години. В главната роля влиза актьорът Деян Жеков, а съпругата на Ботев ще изиграе Неда Спасова, позната от сериала „Откраднат живот“.

В интервю за bTV продуцентът Десислава Ковачева разказа, че бюджетът е бил 300 хил. лева, а някои хора са работили безвъзмездно по филма. Около две трети от средствата са събрани чрез дарения. В създаването на „Ботев“ участва и Българската национална телевизия.

На екран оживява и Никола Обретенов, деец в две от революционните организации у нас – БРЦК и ВРО и син на Баба Тонка. Образа на предполагаемия убиец на Ботев – Джам Бол, ще пресъздаде Ники Илиев.

Премиерата е на 3 март. Вижте официалния трейлър.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

ПП-ДБ ще върне мандата за съставяне на правителство веднага след връчването му
Новата валута на лидерството
Киев и Вашингтон планират да подпишат споразумение за 800 млрд. долара в Давос
Лидерите в областта на изкуствения интелект в Китай предупреждават за изоставане от САЩ в сектора
Тръмп отчаяно иска да превземе Гренландия. Може ли НАТО да се защити – и готово ли е да го направи?
На днешната дата, 11 януари. Рождениците днес
Над 20 процента от хората в Германия са обмисляли да емигрират, сочи проучване
Застрахователи предупреждават: Много малка част от имуществото на българите е застраховано