Петролът поскъпна на пазарите в Азия

Петролът поскъпна на пазарите в Азия

Цените на петрола се повишиха в азиатската търговия, устоявайки на силния спад на фондовите пазари и на опасенията от забавяне на икономиката през 2019 година. Според анкета на Ройтерс през декември е отчетено намаление на предлагането на ОПЕК.

Американският лек суров петрол с доставка през февруари поскъпна със 17 цента до 47,26 долара за барел в електронна сесия на Нюйоркска търговска борса. Вчера същите контракти повишиха стойността си с 55 цента до 47,09 долара за барел.

Лондонският сорт Брент от Северно море с доставка също през февруари повиши цената си с 11 цента до 56,06 долара за барел. Вчера в Лондон този сорт поскъпна с 1,04 долара до 55,95 долара за барел.

Котировките на петрола се движат според предлагането и търсенето. Днес вниманието на инвеститорите е насочено основно към предлагането, което изглежда се свива, докато рискът от намаляването на търсенето отива на втори план, коментира анализатор на пазара, цитиран от Ройтерс

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ