Банките във Великобритания рискуват да загубят достъпа си до ЕС
Банките, чиито централи са във Великобритания, ще загубят достъпа до пазарите в ЕС след Brexit, ако страната не остане в по-широката европейска търговска група, включваща и държави като Норвегия. За това предупреди президентът на германската централна банка (Бундесбанк) Йенс Вайдман, цитиран от Ройтерс.
Вайдман, давайки сигнал за твърдата линия на Германия в предстоящите преговори по Brexit, заяви, че ще се наложи Великобритания да бъде в Европейската икономическа зона (ЕИЗ), за да запази т. нар. паспортни права, позволяващи на банките й да продават услугите си в целия ЕС.
ЕИЗ е търговски клуб, в който влизат 28-те страни от Европейския съюз плюс Норвегия, Исландия и Лихтенщайн - три страни, които не са членки на съюза, но имат достъп до единния пазар в замяна на прилагане на правилата му и приемане на свободното движение на граждани на ЕС.
Източник: БТА
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Новата Антикорупционна комисия ще заработи с четирима, а не с петима членове
Политика |Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Финанси | Advertorial |МАЕ очаква ръст на производството на електроенергия от въглища през 2026 г.
Енергетика |Кипър с нова цел: Да се утвърди като надежден център за AI в Източното Средиземноморие
Свят |ЕС глобява Google с 890 млн. евро
Технологии |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Свят |Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Енергетика |25 безполезни, но много любопитни факти
Маркетинг |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.