Почина председателят на Европейския парламент Давид Сасоли

ЕС

Председателят на Европейския парламент Давид-Мария Сасоли почина на 65-годишна възраст, съобщи неговият говорител, цитиран от Би Би Си.

Бившият журналист бе хоспитализиран в Италия на 26 декември заради сериозни усложнения, свързани с неговата имунна система. Той е починал в 1,15 ч. местно време, поясни говорителят  Роберто Куило.

През септември Сасоли беше приет в болница в Страсбург заради пневмония, като през ноември той се върна на работа. Състоянието му обаче продължи да е лошо и председателят на ЕП отнеми повечето си политически ангажименти.

Сасоли бе дал да се разбере, че няма да се кандидатира отново за председател, след като мандатът му изтече в края на този месец. Очаква се следващата седмица евродепутатите да проведат първия тур на гласуване за неговия наследник.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Енергетиката се променя: Пречки и възможности пред развитието на възобновяемата енергия у нас
Проучване на Делойт: Поколението Z и милениалите преосмислят кариерния успех
Сметната палата: Неграмотността в част от общините е риск за икономическото развитие
17-и зелен и енергиен форум: Дългосрочната устойчивост си има цена
25 цитата, които ще направят деня ви по-добър
Времето: Купесто-дъждовната облачност с гръмотевици се мести на изток
Студени досиета: Синът на покойния основател на модната верига "Mango" бе задържан за смъртта на баща си
Какво правят уверените хора, преди да кажат и една дума