Доналд Туск бе преизбран за председател на Европейския съвет
Полякът Доналд Туск бе преизбран за председател на Европейския съвет въпреки възраженията на родната му страна. Това стана на започналата днес двудневна среща на върха на Европейския съюз в Брюксел, предадоха световните агенции.
Туск бе преизбран за председател на Европейския съвет с мандат от още две години и половина.
„Благодаря ви за подкрепата”, заяви той и обеща да даде най-доброто от себе си да направи ЕС по-добър, предаде Франс прес.
Според източник от Брюксел, цитиран от Ройтерс, Туск е получил подкрепата на 27 от 28-те страни членки.
По-рано управляващите в родната му Полша консерватори се обявиха против неговата кандидатура с аргумента, че е политически пристрастен и се меси във вътрешните работи на страната. Те дори издигнаха алтернативен претендент за председател на Европейския съвет - полския евродепутат Яцек Сариуш-Волски.
Туск, бивш полски премиер либерал, отрече обвиненията на консервативното правителство в родината си, което на свой ред е критикувано от Брюксел за нарушаване на принципите на правовата държава.
Сегашният първи мандат на председателя на Европейския съвет изтича на 31 май. С преизбирането си той ще остане на поста до края на ноември 2019 г.
Източник: БТА
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |„Булгартрансгаз” планира да инвестира близо 1 милиард лева в развитие на газовата инфраструктура
Енергетика |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.