Унгария напълно затваря границите си за мигранти oт 28 март

От вторник, 28 март, унгарските власти ще връщат всички, търсещи убежище обратно и няма да им се позволява влизане на унгарска земя. Вътрешното министерство в Будапеща съобщи, че ще започне прилагането на новия закон за търсещите убежище.
Целта на новите мерки е да не се позволява на мигранти с неясен статут да се движета свободно в страната и на територията на Европейския съюз /ЕС/. По този начин ще намалеят и рисковете за сигурността, се казва в съобщението на вътрешното министерство, съобщи БГНЕС.
Тези, които искат да получат убежище, ще трябва да подоват молби само в транзитните зони на унгарско-сръбската граница край Томпа /Келебия/ и Реске /Хоргош/. Там има 324 фургона и в тях са настанени около100 мигранти. Времено се предвижда увеличаване на капацитета за прием в този център. Транзитните зони са отворени 24 часа и мигрантите ще получават информация на техния роден език. Те ще получават отговор на молбата си в центровете. Само непълнолетните, под 14 години, може да бъдат настанявани в някои от социалните центрове във вътрешността на страната.
Във фургоните има стаи с легла, топла вода и подсигурена храна три пъти на ден, а за децата - 5 пъти. В транзитните зони има и медицински екип, интернет, телевизия и места за религиозни молитви. След като получат отказ мигрантите веднага трябва да напуснат транзитната зона. "Всички институции и органи имат готовност за прилагане на новите мерки", подчертават от вътрешното министерство в Будапеща.
През 2015 година Унгария вдигна ограда и по границите си със Сърбия и Хърватия. През лятото и есента на 2015 година през територията на Унгария, по т.нар. "Балкански маршрут" минаха над 450 000 мигранти.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Милиони евро и хиляди контейнери са конфискувани при разследване за незаконен внос от Китай в Гърция и други европейски страни
Бизнес |Безопасност: Отборът на Барселона отлага завръщането си на легендарния стадион „Камп Ноу“
Спорт |Социалният министър: Възрастта за пенсиониране не трябва да се увеличава
Политика |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.