Лавров: Палестинско-израелският конфликт може да бъде уреден само чрез пряк диалог
Палестинско-израелският конфликт може да бъде уреден само чрез преки преговори между страните с цел да се постигне баланс на интересите, като се вземат предвид решенията, взети от международната общност. Това заяви днес руският министър на външните работи Сергей Лавров след разговор с колегата си от Бахрейн Халид бин Ахмед Ал Халифа, предаде ТАСС.
Бахрейн е против това да бъдат признавани за законни еврейските селища на Западния бряг на река Йордан - изграждането им е "незаконна дейност, осъществявана на окупирана палестинска земя", подчерта Ал Халифа.
САЩ вече не смятат, че тези селища са в нарушение на международното право, заяви на пресконференция в понеделник държавният секретар Майк Помпейо.
Русия и Бахрейн развиват доверителни, партньорски отношения, тясно контактуват по линия на специалните служби, по въпроси, засягащи сигурността и борбата с тероризма. Москва проявява особен интерес към оценките на Манама за процесите в региона на Персийския залив и Близкия изток като цяло, заяви Лавров.
Ал Халифа отправи покана към руските петролногазови компании да работят в Бахрейн.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
На днешната дата |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |„Вечни химикали“ са открити в 98,8% от изследваните проби човешка кръв
Наука и Здраве |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
На днешната дата |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |Няма желаещи да правят мляко и сирене по БДС
България | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.