Над 500 младежи ще вземат участие в първото издание на инициативата “Дай старт на успеха“
Повече от 500 младежи от 7 български града ще вземат участие в първото издание на образователната програма “Дай старт на успеха“, която цели намаляване на броя на икономически неактивните млади хора у нас.
В тази категория са всички онези, които не продължават образованието си, не търсят работа и дори не са регистрирани в бюрата по труда.
Организатори на програмата са Джуниър Ачийвмънт и Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани България. След поредица съвместни проекти за създаване на по-добрa предприемаческа среда и повишаване на квалификацията на младежите, двете компании отново ще обединят усилията си за подпомагане развитието на младите хора в България.
Национално изследване за подрастващите и младежите на УНИЦЕФ за България показа, че 1/5 от тях не са обхванати нито от образователната, нито от социалната и трудовата система. Това нарежда страната ни на първо място по този показател в ЕС.
В най-голям риск за попадане в тази група са основно младежите в малки населени места и представителите на етническите малцинства. Данните от изследването показват, че общото между всички тях е усещането за безперспективност. Затова целта на "Дай старт на успеха" е да вдъхнови учениците за професионална реализация, така че да могат да водят пълноценен живот.
За пилотното издание на програмата са избрани градове, в които нивото на икономически неактивните млади хора е сред най-високите в България, както и населени места, които Кока-Кола традиционно подкрепя, заради производствените си и логистични центрове в тях. “Дай старт на успеха“ ще се проведе в Лом, Самоков, Гоце Делчев, Своге, Костенец, Търговище и София.
„Над 500 младежи от тези градове ще получат основни познания за личностно развитие. Показалите най-добра мотивация и резултати 200 деца, ще поканим на 48-часови лагери. Там те ще преминат през теоретични и практически упражнения за развитие на бизнес уменията им. Ще придобият базисни умения да подготвят своята биография, да знаят правилата за общуване в корпоративна среда, да направят своя личен бизнес план за развитие. Тези, които се справят най-добре с решението на практическия казус, ще вземат участие в Youth Empower Academy в София на есен“, коментира Милена Стойчева, изпълнителен директор на Джуниър Ачийвмънт България.
„Икономически неактивните млади хора са най-голямото социално предизвикателство, което срещаме не само в България, но и на всички пазари, на които оперира Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани. От 75 млн. младежи, които живеят в тези държави, 16,5 млн. са икономически неактивни и то с много малки шансове за кариерно развитие. Затова в България решихме да се фокусираме върху превенцията на младежката икономическа неактивност. Вярваме, че програмата "Дай старт на успеха" е необходимата крачка към стимулиране на развитието на потенциала на младите хора в България“, допълниха организаторите на инициативата.
Участниците в последната фаза на програмата - Youth Empower Academy, ще преминат през редица лекции и практически занимания в офиса на Кока-Кола, водени от мениджмънта на компанията. В последния ден от Академията те ще имат възможност да приложат наученото, като станат част от инициативата на Джуниър Ачийвмънт България „Мениджър за един ден“.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Приложението за молитви на папата извърши смъртен грях: Изтекоха данни на над 700 000 вярващи
Свят |От липсващи договори до липсващи колани: Стотици нарушения в заведенията и атракционите по Черноморието
България |Топлото време доведе до скок на сметките за ток: До 50 евро отгоре заради климатиците
Енергетика |3 месеца преди старта на кампанията: Това са 3-мата, спрягани за кандидати за президент на този етап
Политика |Компанията ви има втора репутация: тази, която AI показва на купувачите
Маркетинг |САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Енергетика |МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Спорт |OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
Компании |Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
Свят |Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Свят |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Свят |Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж
Свят |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.