Еврото отново на върховете за годината
Еврото поскъпна за четвърта поредна седмица и отново се покачи до най-високите си равнища от началото на годината. Пазарът обаче не даде съществено предимство на единната валута, защото спекулантите изчакваха гласуването в Републиканската партия на предложенията за промени в системата на здравното осигуряване. Това е ключово за подкрепа на цялата програма на президента Тръмп и съмненията в успеха й поставиха долара под натиск. Вероятността да се стигне до неразрешими разногласия в управляващата партия е малка.
Икономическите новини от САЩ се оказаха по-скоро разочароващи, защото не покриха прогнозите на анализаторите. Продажбите на жилища намаляха по-силно от очакванията, докато поръчките на стоки с дълготрайна употреба не достигнаха заложения растеж. Тези икономически данни нямат съществен ефект върху валутния пазар, но продължават да показват не толкова оптимистична картина в САЩ. Спадът на Уолстрийт във вторник вечерта се оказа основният двигател на разпродажбите на долари през седмицата.
Еврото се покачи на нивото от 1.08 долара в края на европейската търговия в петък. Една от причините за предпазливите покупки се оказаха и по-силните данни за бизнес климата в Еврозоната. Икономическата активност на Стария континент продължава да се ускорява с отлични темпове. Еврото има потенциал да продължи да расте, но това ще изисква или нови разпродажби на Уолстрийт, или нови върхове за годината, които да привлекат още купувачи. Тези събития предстои да се развият в рамките на следващите няколко дни.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
2000 души останаха без ток на Хавай след най-тежкото наводнение за последните 20 г.
Свят |Над 30 души отиват на съд за тежката жп катастрофа в Гърция отпреди 3 години
Свят |Гвардейците на ислямската революция обещаха да не атакуват първи ключова инфраструктура
Свят |Бивш шеф в Google и олимпиец по гребане е новият директор на британската медия BBC
Свят |Светът на парите: Защо на Уолстрийт отново говорят за 2008 година?
Финанси |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
На днешната дата |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
Бизнес |Времето: Облачно с превалявания от дъжд
България |Иран: Ормузкият проток остава отворен за всички, освен за враговете на Иран
Свят |Папа Лъв: Войната в Близкия изток е „скандал за човечеството“
Свят |Хиляди луксозни автомобили са блокирани на кенийския остров Ламу заради войната в Близкия изток
Автомобили |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.