Предсрочните избори във Великобритания качиха еврото
Еврото се покачи с един цент спрямо щатския долар през изминалата седмица, а търговията премина под знака на новината за предсрочните избори във Великобритания.
Решението на министър председателя Тереза Мей се оказа изненадващо не само за инвеститорите, но и за членовете на управляващата партия.
Реакцията на пазара обаче беше много позитивна и британският паунд се покачи с над 2%, поради очакванията за по-твърда позиция в преговорите с Европа.
Еврото също се възползва от очакванията, че процесът на разделяне на ЕС с Острова ще премине по-бързо и безболезнено за двете страни.
Единната валута достигна най-високата си стойност спрямо долара от 1.0775 по-късно през седмица, но в петък се стабилизира на 1.07 EUR/USD преди края на европейската търговия.
Инвеститорите не обърнаха съществено внимание на икономическите новини, но на пазарите нямаше изненадващи резултати за водещите страни.
Дните преди първия тур на президентските избори във Франция също не дадоха отражение върху валутната търговия, защото пазарните играчи не очакват изненада спрямо проучванията сред избирателите.
Ако Льо Пен и Меленшон се окажат с най-много гласове и преминат на втория тур, това може да доведе до значителен спад на еврото под важното равнище от 1.06 долара, което засега оказва значителна подкрепа на валутата.
В противен случай не се очаква съществена реакция на пазара.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Георги Клисурски: Компенсация за тока на бизнеса би била добра мярка
Политика |Ермоти, UBS: Може да намалим инвестициите заради войната в Близкия изток
Финанси |Биткойнът достигна най-ниското си ниво от две седмици заради напрежението в Близкия изток
Финанси |Мъск и компаниите му Tesla и SpaceX ще построят най-голямата собствена фабрика за чипове в Остин, Тексас
Компании |"Тренд": 59% от пълнолетните българи у нас ще гласуват на изборите
България |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
На днешната дата |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
Бизнес |Времето: Облачно с превалявания от дъжд
България |Папа Лъв: Войната в Близкия изток е „скандал за човечеството“
Свят |Иран: Ормузкият проток остава отворен за всички, освен за враговете на Иран
Свят |Хиляди луксозни автомобили са блокирани на кенийския остров Ламу заради войната в Близкия изток
Автомобили |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.