Духът на Мюнхен – как сме се засилили с безгрижие към пропастта

Духът на Мюнхен – как сме се засилили с безгрижие към пропастта

Духът на Мюнхен – как сме се засилили с безгрижие към пропастта

През 2022-ра се оказа, че руската армия е втората в света само на теория, а на практика равностоен противник ѝ е армия на страна с население ¼ от нейното и въоръжена с по-стар вариант на всичко, което тя самата има. На войските на Путин им куцаше всичко – от командването през логистиката до оръжието и бойния дух на войниците. За 2 години война обаче Кремъл успя да промени голяма част от всичко това. Въпреки огромната загуба на хора и пари режимът успя да смаже с лекота слабата обществена съпротива, реорганизира армията си и най-важното, успя да реорганизира стопанството си и да го превърне в класическа военна икономика.

През това време обединена Европа не направи абсолютно нищо. Европейските лидери не използваха ресурса на общественото настроение от преди 2 години, за да премине поне част от огромната ни индустрия в производство на оръжия както за Украйна, така и за собствена отбрана. На място на така нужния наратив, който казва истината, а тя е, че Русия е смъртоносна опасност за всички нас, казваха и повтаряха нещо, което звучи горе-долу като: „Трябва да помогнем на горките украинци да се защитят, но само толкова, колкото да не си помисли Путин, че и ние участваме в неговата война.

Какви са поуките от войната в Украйна и какъв е последващия отговор на агресията? Прочетете пълната статия тук.

В брой 2 представяме нова графична концепция и обогатено съдържание, за да отговорим на все по-високите изисквания на читателите. Търсете списание „Мениджър” в:

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ