69 проекта се състезаваха за наградите на ТУЕС Фест 2021
69 проекта на общо 130 ученици се състезаваха за отличия в двудневното издание на ТУЕС Фест 2021 – уникално по рода си онлайн изложение на най-интересните технологични проекти, създадени от учениците на Технологично училище “Електронни системи” (ТУЕС) към Технически университет - София. Събитието бе организирано от ученици на училището и за първи път се проведе в амбициозния формат “48 часа ТУЕС” на 24 и 25 април. Двудневната програма, която се излъчваше на живо в YouTube, редуваше видео презентации на ученически проекти с интригуващи панелни дискусии от рубриката “ТУЕС - всички гледни точки”.
Докато траеха дискусионните панели, публиката и ИТ специалистите разглеждаха проектите, за да определят най-добрите от тях. Накрая, в късния следобед на 25 април бяха обявени и призьорите в различните категории на специална церемония, в която бяха раздадени над 30 награди.
Наградата за най-добър проект в категория "Роботика и вградени системи" връчи проф. дн инж. Иво Илиев, декан на ФЕТТ към Технически Университет - София на Георги Корчаков - 12Г за проекта му Smart Medical Box - умна автоматична кутия за лекарства, която следи за правилния прием на медикаментите от възрастни хора и хора, страдащи от деменция. Проектът спечели също специална награда от ПАРА - Професионалната Асоциация по роботика и автоматизация, VMware & M2M Services.
Наградата за най-добър проект в категория "Компютърни мрежи" връчи директорът на ТУЕС доц. д-р инж. Стела Стефанова на Венелин Атанасов - 12Г за проекта му за Изграждане на пълнофункционална мрежа за доставчик на Интернет услуги. Целта му е да се изследва в дълбочина използваните технологии. Главната му функционалност е да осигурява бърза и надеждна връзка на клиентите с Интернет. Проектът спечели отличие и от А1 България.
Наградата за най-добър проект в категория "Софтуер" връчи научният ръководител на ТУЕС проф. д-р инж. Таня Василева на Мадлен Саркисян - 12В за проекта й Face Mask Detection System - система, която следи за спазването на противоепидемичните мерки и по-конкретно носенето на маски, с идея да допринесе към подобряването на живота в пандемична обстановка. Проектът бе отличен със специална награда и от TelebidPro & Isobar Commerce.
Трите най-добри проекта бяха отличени от технологично жури, което два дни преди събитието разгледа в детайли всеки един проект.
Със специални награди бяха отличени следните проекти:
- Наградата на публиката в категория "Софтуер" взеха Александър Велев и Андрей Ежков от 9Г клас с проекта си UniFinder.
- Наградата на публиката в категория "Компютърни мрежи" получи Мартин Кондов от 12Г с проекта си корпоративна мрежа с VPN.
- Наградата на публиката в категория "Роботика и вградени системи" отиде при Стефан Босев от 11A с проекта си радиоуправляема маса.
- Наградата "Многоръкият Шива" беше връчена на организаторите на събитието, които бяха и участници в него - Виолета Кабаджова - 11А с проекта ѝ Robby Bob, Йоан Джелекарски и Калоян Пашов от 11Г с проекта им Kokoshkite, Славянка Йовчева и Юлиан Рачев от 11Г с проекта им Kazan40 Pansa, Ния Маркова - 11Г с проекта ѝ - Arty, Гергана Узунова - 11Г с проекта ѝ - Doncho и Виктория Димитрова - 11Г с проекта ѝ - Morse Code.
- Наградата "Любимец на медиите" отиде при Веселин Ангелов от 12Б клас и проекта му ESPEES.
- Наградата "Изгряващи звезди" беше връчена на Никола Сачков, Калоян Миладинов, Божидар Павлов и Денис Мирчев от 8В за проекта им ECOspace.
- Специалната награда на PARA - Professional Association of Robotics and Automation взеха Георги Корчаков - 12Г с проекта си Smart Medical Box, Виолета Кабаджова - 11А с проекта си Robby Bob и Александър Йорданов - 11Б с проекта си Edwin.
- Специалната награда на CPD Ltd. получи при Стефан Антонов - 12Г и проекта IoT Sensor Network.
- Специалните награди на Telelink Business Services взеха Васил Колев от 9А клас с проекта SmartElectricityMeter и Бойко Георгиев от 11В клас с проекта Guitar Master.
- Специалната награда на GTT Communications отиде при Мартин Кондов от 12Г клас с проекта му корпоративна мрежа с VPN.
- Специалната награда на M2M Services взеха Георги Корчаков - 12Г с проекта си Smart Medical Box и Стефан Антонов - 12Г, Илиана Генова - 12Б и Венелин Атанасов - 12Г с проекта си AutoHome.
- Проектът SmartAssociate Socket на Лилия Любенова и Ангел Стоянов от 11Б спечели поощрителна награда от M2M Services.
- Специалната награда на Melon бе присъдена на Венелин Атанасов - 12Г с проекта си за Изграждане на пълнофункционална мрежа за доставчик на Интернет услуги.
- Специалната награда на Ocado Technology взеха Ангел Пенчев - 12В, Богдан Миронов - 12В, Мадлен Саркисян - 12В, Мирослав Мирчев - 12Г и Симеон Георгиев - 12В с проекта Eleggo, както и Виктор Горчилов, Антон Янчев, Валентин Спасов и Самуил Георгиев от 12А с проекта CyclePath.
- Специална награда на А1 България получиха Огнян Барух - 12А с проекта си Home IoT System, Веселин Ангелов - 12Б с проекта си ESPEES и Венелин Атанасов - 12Г с проекта си за изграждане на пълнофункционална мрежа за доставчик на Интернет услуги.
- Специална награда на Isobar Commerce Bulgaria взе Кристиян Стоименов - 11А с проекта си 6502 Emulator и Мадлен Саркисян - 12В с проекта Face Mask Detection System.
- Специалната награда на TelebidPro спечелиха Мартин Врачев и Александър Йорданов от 11Б с проекта си Melodic, Мадлен Саркисян от 12В с проекта си Face Mask Detection System и Благовест Атанасов от 12В с проекта си Chess King.
- Специалната награда на VMware Bulgaria отиде при Георги Корчаков от 12Г и Smart Medical Box.
ТУЕС Фест се организира от ученици за ученици, под менторството на Асоциацията на завършилите ТУЕС и ръководството на училището, като е единствената по рода си училищна инициатива. 48-часовият маратон на феста може да бъде изгледан тук.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.