България

Политика

|

Общество

|

Бунт на ГКПП-Кулата, шофьори на камиони със зърно блокираха пътя

Бунт на ГКПП-Кулата, шофьори на камиони със зърно блокираха пътя

Шофьори на тежкотоварни камиони, превозващи зърно, блокираха пътя преди ГКПП "Кулата“.  Хората са недоволни от бавната обработка на документацията и твърдят, че чакат почти цяло денонощие, за да преминат към Гърция, предаде БНР.

Официална забрана за износ на зърнени култури няма, но според превозвачи умишлено се създават пречки за преминаването на камионите. Въведени са проверки за нерегламентиран износ на зърно, а обработката на един камион трае около час

По обед недоволни шофьори на тежкотоварни камиони излязоха на пътното платно преди самата зона за граничен контрол и се заканиха да не пропускат трафика и в двете посоки.

Натрупа се километрична опашкаа от автомобили, а напрежението сред всички чакащи нарасна. Впоследствие, полиция освободи трасе за леките автомобили. Блокадата на камионите обаче остана.  

Ключови думи

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
Ще има ли великденски добавки за пенсионерите става ясно на 28 март
Прогноза: Лихвите по ипотеките ще растат през 2023 г., цените на имотите ще се успокоят
Инвеститор прогнозира спад с 50% на S&P 500 и болезнена рецесия в САЩ при спукване на „супербалон“
"Ел Би Булгарикум" и японската "Мейджи" създават съвместен научен център за млечни продукти
Киев: Руският щурм срещу Бахмут губи сила, скоро ще започне контраофанзива
Клиенти обвиняват JPMorgan в продажба на ценности за 10 млн. долара
По-убедителни и харизматични в две стъпки