Как се живее в Ню Йорк Сити днес?

Как се живее в Ню Йорк Сити днес?

Как се живее в Ню Йорк Сити днес?

Американският щат Ню Йорк е една от най-силно засегнатите от коронавируса територии в света. „Асошиейтид Прес“ проследи деня на общо 10 граждани на Ню Йорк Сити.

Ето как преживяват и какво разказват двама души на първа линия в борбата с болестта и други двама, които си стоят вкъщи, откъдето наблюдават случващото се вече няколко седмици.

Д-р Джоузеф Хабуш, лекар в Ню Йорк Сити

„Болен пациент. Всички да дойдат“, чува от говорителите д-р Хабуш, който работи в спешното отделение на лечебно заведение в града. Въпросният човек има затруднения с дишането, нивата на кислород в кръвта му са застрашаващи, но екипът бързо успява да го стабилизира.

Лекарите се опитват да лекуват заразените и с други техники освен респираторните апарати, когато е възможно. 44-годишният мъж приема десетки болни ежедневно и не крие страха си, че той или някой негов колега може да се зарази, но въпреки това, не се отказва. „Редно е да съм на първа линия и да се опитам да се боря в тази война. Всички сме заедно в това и всички сме с пациентите си“, заяви той.

Е. Клейтън Корнелиъс, актьор на „Бродуей“

В началото на пандемията Корнелиъс се опитал да бъде позитивен, но с времето признава, че му става все по-трудно да прекарва времето си сам в апартамента в район Бронкс.

Той и колегите му се опитват да се разведрят, като си пращат миймове и шеги онлайн. Включва се в конферентни разговори с приятелите си, работи дистанционно по продукцията на няколко проекта. Притеснен е за „Бродуей“. „Кога хората ще искат да се върнат? Кога ще искат да седнат едни до други в толкова малка сграда?“, се чуди актьорът.

„Мисля, че ще излезем от това като по-добри хора, защото заради това, че сме изолирани, когато имаме шанс да се събираме отново, ще е специално“, добави той.

Хесус Пухолс, погребален агент

23-годишният погребален агент Хесус Пухолс прекарва много от нощите в минивана, с който прекарва починалите. Работи извънредно всяка седмица, но е спрял да брои часовете. „В момента парите не си струват. Бих се отказал от работата си за един нормален ден, за една нормална работа. В момента предпочитам да съм карантиниран вкъщи.“

Понеделникът беше почивен за него, но само по график. В 11:30 ч. негов приятел му се обажда да транспортира тялото на починалия му чичо до район Бруклин на Ню Йорк Сити. Прибира се обратно към 19:00 часа.

„За момент си помислих, че вирусът е изчезнал. Има толкова много хора навен. Има повече, отколкото съм виждал от три седмици насам“, каза Пухолс, гледайки към минувачите на 4-то авеню в Бруклин, много от които без предпазни маски и ръкавици.

Болниците молят погребалните агенции да откарат извън сградите им починалите, но много от тях не могат да координират процеса. Миналата седмица Пухолс посетил една болница два пъти и не успял да открие тялото на починалия. При третия му опит му съобщили, че то все още е в интензивното отделение. „Разбирам, че умират много хора, но няма извинение за това да изгубиш някое тяло“, сподели той.

Сара Хайнс, водеща

От няколко седмици водещата на предаването “The View” работи от дома си няколко пъти седмично. Извън полезрението на обектива остава съпругът ѝ, който се грижи за трите им деца.

Създала е собствено студио у дома си – отнема ѝ 40 минути да настрои смартфона, осветителите и микрофона си преди да влезе в ефир. „Станах IT експерт“, шегува се тя. Доскоро е работила в токшоу по телевизия ABC, спряно на 13 март заради пандемията.

В понеделник, след като свършва предаването ѝ, провежда интервю с Дийпак Чопра, а след това стартира дискусия в личния си профил в социалните мрежи с двойка за това как се справя с карантината. Следобед, докато децата спят, прави бърза 30-минутна тренировка в спалнята, а после продължава с работата до вечерта.

„Има ли шанс да се наложи да отглеждаме децата си в свят, в който не прегръщат други хора и не могат да се ръкуват? Това наистина ме тревожи“, сподели Хайнс.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ