Руснаците смятат САЩ, Украйна и ЕС за най-големия враг

Руснаците смятат САЩ, Украйна и ЕС за най-големия враг

Около 68% от руснаците смятат САЩ за основния враг на Русия,  според допитване на независимия център Левада, цитирано от Франс прес.

Сондажът е осъществен между 1 и 5 декември в 48 региона сред 1600 души.

66% от анкетираните са на мнение, че Русия „има врагове“. За 68% от тях враг №1 е Вашингтон, следван от Украйна (29%) и Европейския съюз (14%). Само 5% определят като враг ислямистите, а една 3% - терористите.

Отношенията между Кремъл и Вашингтон са достигнали най-ниската си точка след Студената война, заради Украйна и конфликта в Сирия, сочи изследването. Допълнително са се влошили заради американското разследване на руската намеса в президентските избори, спечелени от Тръмп, и на подозренията за тайното сътрудничество между Кремъл и екипа на милиардера.

След анексията на Крим от Русия през 2014, последвана от войната в Източна Украйна, САЩ наложиха множество антируски санкции, а последните месеци бяха маркирани от реципрочно изгонване на дипломати от двете страни.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 14 декември. Имен ден празнуват Снежана, Снежа, Снежанка
Лидерът на опозицията в Турция: Събрани са над 25 млн. подписа в подкрепа на кандидатурата на Екрем Имамоглу за президент
Какво можем да научим за лидерството от шефовете на JP Morgan, Netflix и Nasdaq?
Шефът на Бундесбанк се е прицелил в председателския пост на ЕЦБ
Първите климатични мигранти пристигат в Австралия от потъващия Тувалу в Южния Пасифик
Времето: Предимно слънчево с температури до 12 градуса
Цитат на деня
Вътрешна продажба акции на SpaceX дава на компанията оценка от 800 млрд. долара преди очакван дебют на борсата